RestaurantSupply.com is your trusted source for Adcraft kitchen knives.
- Authorized Adcraft dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Adcraft GT20 kitchen knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Adcraft GT20 3 Inch Blade Turner with Wood Handle Stainless Steel
| Manufacturer | Adcraft |
|---|---|
| Model Number | GT20 |
| Manufacturer Part # | GT20 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 21" |
| Weight | 0.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Adcraft GT20 Material Stainless Steel Blade, Wood Handle, Length 8" Blade, 203 Mm Blade, 19 3/4" Overall, 502 Mm, Overall, Width 2 7/8" Blade, 73 Mm Blade
