Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend GT-20 24 Inch Thermocouple Coaxial Threads Blodgett Jade Grill
| Fits with Manufacturer | Rankin Delux |
|---|---|
| Model Number | GT-20 |
| Manufacturer Part # | GT-20 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Rankin Delux GT-20 1970 Series 24" Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32., Blodgett Model, Jade Grill Oven Where Applicable., Magikitch N Broiler Series Rmb, Magikitchn Mkg(48 60 72), Pitco Fryer Export Units Only., Rankin Grill Series Gt., Southbend Grill Sgs-(24-1 36-1 48-1 60-1)., Griddle Platinum Series (units With P Prefix)
