RestaurantSupply.com is your trusted source for Scotsman ice machine parts and accessories.
- Authorized Scotsman dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Scotsman GT-05555-1 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Scotsman GT-05555-1 Thermostatic Expansion Valve for Scotsman Refrigeration
| Manufacturer | Emerson |
|---|---|
| Model Number | GT-05555-1 |
| Manufacturer Part # | GT-05555-1 |
| Height | 3.3" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 5.2" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Emerson GT-05555-1 Thermostatic Expansion Valve, Scotsman, Cme256 Cme306 Cme456 Cme456r Cme506 Cme506 E-f, Cme506e Cme506r Cme686 Cme810 Cme810rl Cme810rls-1a, Sce275
