Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam GS23794 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam GS23794 19-1/2 Inch Width Door Gasket 28-1/2 Inch Grey Silicone Seal
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | GS23794 |
| Manufacturer Part # | GS23794 |
| Height | 0.5" |
| Width | 19.5" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam GS23794 Door Gasket, Grey Silicone Gasket 19-1/2 X 28-1/2 Frame Size Fits 3/8, Wide Pushin With 4 Ribs One Sided Lip For Seal, Alto-shaam, Warmer 1000-s After S/n 5876-00, 1000-s 1000-s/hd 1000-s/hd/pt 1000-s/std 1000-s/std/pt, 1000-th-ii 1000-th-ii-split 1000-th-iii 1000-up/hd, 1000-up/p 1000-up/std 1000-ups/hd 1000-ups/std 1200-s, 1200-th-iii 1200-up 500-th-ii 500-th-iii 750-th-ii, 750-th-iii
