Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen #VALUE! steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen #VALUE! 9 Inch Diameter Perforated Strainer Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | #VALUE! |
| Manufacturer Part # | #VALUE! |
| Height | 0.88" |
| Width | 9" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen #VALUE! Ss Kettle Strainer 9" Dia S/s .190" Holes, 7" Long Handle, Cleveland Kettle, Groen Kettle, Market Forge Kettle
