RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 12061 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 12061 7-1/2 Inch Diameter Handwheel Assembly with Metal Handle
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 12061 |
| Manufacturer Part # | 12061 |
| Height | 1.9" |
| Width | 1.95" |
| Depth | 3.05" |
| Weight | 2.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 12061 Handwheel Assembly, 7-1/2" Dia With Metal Handle, 3/4" Bore With Holes For Set Pin, Groen Braising Pan & Kettles Bpm-30g Bpm-30gs Bpm-40g, Bpm-40gs Bpp-30g Bpp-40g D20 D40 D60 Dl20 Dl40, Dl60 Dl80 Dlt20 Dlt40 Dlt60 Dlt80 Dt20 Dt40 Fpc, Fpc/1 Fpc/1-2 Fpc/1-3 Fpc/1-4 Hfp/2 Hfp/2e Hfp/2e-2, Hfp/2e-3 Hfp/2e-4 Mw/d Mw/dt Mw/fpc Mw/fpc/1 Nhfp/2e
