Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 070178 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 070178 3/8 Inch Mpt Water Level Probe with Teflon Insulation
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 070178 |
| Manufacturer Part # | 070178 |
| Height | 6.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 070178 Water Level Probe, 3/8" Mpt "w/4.44" Teflon Insulated Probe", 6-1/4" Long Overall, Insulator 4.44" Long., Groen, Oven Series Cc10 Cc20., Steamer Hy-3e Hy-6g.
