FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco GRFFBL strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco GRFFBL 14 Inch Aluminum Warmer Glo Ray Electric with Lighting
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | GRFFBL |
| Manufacturer Part # | GRFFBL |
| Height | 19" |
| Width | 14" |
| Depth | 27" |
| Weight | 31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco GRFFBL Material Aluminum, Length 24", 610 Mm, Height 14", 356", Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 870, Switch Action On/off, Includes Pan Rail And 6 (1829mm) Cord With Plug, Two 60, Watt Merchandising Light Bulb
