FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco GRFFB(14"CLEARANCE) strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco GRFFB(14"CLEARANCE) 24 Inch Warmer Electric Glo Ray Aluminum
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | GRFFB(14"CLEARANCE) |
| Manufacturer Part # | GRFFB(14"CLEARANCE) |
| Height | 19.5" |
| Width | 14.75" |
| Depth | 27" |
| Weight | 26 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco GRFFB(14"CLEARANCE) Material Aluminum, Length 24", 610 Mm, Height 14", 356 Mm, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 750, Switch Action On/off, Includes Pan Rail And 6 (1829mm) Cord With Plug
