Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco GRAHL24 120V strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco GRAHL24 120V 12 Inch Aluminum Warmer with 2 Bulbs
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | GRAHL24 120V |
| Manufacturer Part # | GRAHL24 120V |
| Height | 4" |
| Width | 12" |
| Depth | 32.5" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco GRAHL24 120V Material Aluminum Construction, Length 24", 610 Mm, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 650, Switch Action On/off, Includes Conduit For Hard Wire Installation, Two 60 Watt, Merchandising Bulbs, Type Single Element
