Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GR96790 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR96790 6-1/4 Inch Blower Wheel Aluminum for Groen Steamers
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR96790 |
| Manufacturer Part # | GR96790 |
| Height | 1" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 6.3" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR96790 Blower Wheel 6-1/4" Dia X 1" Deep Bore 5/16", Cw Looking From Back Of Wheel., Flat Back Puller Hub 1 Set Screw., Groen Steamer Hy3e Hy5g Hy6e Hy6g
