RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GR8453 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR8453 2.5 Inch Asco Steam Pressure Control Switch 20 to 50 PSI
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR8453 |
| Manufacturer Part # | GR8453 |
| Height | 4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR8453 Asco Steam Pressure Control Switch 20-50 Psi, 1/4" Mpt 2ea 1/4" Tabs
