Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen GR070123 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR070123 4-3/4 Inch Door Handle for Groen Ovens and Steamers
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR070123 |
| Manufacturer Part # | GR070123 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR070123 Door Handle, Style Change By Mfg. Now More Rounded With Molded Arrow., 4-3/4" X 1-1/8" 3-1/8" Mount Ctrs W/ #8-32 Screw Thread, Groen Oven Cc10 Cc20, Steamer Hy-3e Hy-6g (2)hy-3e (2)hy-5e (2)hy-5g Hy-12e, Hy-24e Hy-3e Hy-5e Hy-5g Hy-6e Hy-6g Hy-6g(ce), Hy-6gcav For Hy-6se Hy-6gcav For Hy-6sg Hy-6gcav For, Hy-6sm Hy-plus-ds For Hy-10sm Hy-plus-ds For Hy-6sm, Ssb-10e Ssb-10g Ssb-3e Ssb-3g Ssb-5e Ssb-5g
