Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend GR013482 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend GR013482 2 Inch Bulb with Cap 36 Inch Thermostat Kx
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR013482 |
| Manufacturer Part # | GR013482 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR013482 [ Type - Kx ] [ Temp 100-450 ] [ Bulb 3/16" X 12" ], [ Cap 36" ] D-stem .187" Flat Down, Lang Knob # 22-1278., Southbend Knob # 22-1274, Hobart Dishwasher Where Applicable., Lang Grill Gc-(24t 36t 48t 60t 72t)., Southbend Braising Pan Series Bpg Bpe, , ***for Groen Use Ap# 8011061***
