RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen GR005735 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen GR005735 1/2 Inch Washer Lock Aluminum for Commercial Fixtures
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | GR005735 |
| Manufacturer Part # | GR005735 |
| Height | 0.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen GR005735 Material Aluminum, Inner Diameter 1/2", 13 Mm, Outer Diameter 7/8", 22 Mm
