RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart GMV180F commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart GMV180F 8.5 Inch Twin Basket Deep Fryer Archer Wire Made in USA
| Fits with Manufacturer | Cecilware |
|---|---|
| Model Number | GMV180F |
| Manufacturer Part # | GMV180F |
| Height | 8" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 30" |
| Weight | 3.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cecilware GMV180F Fryer Basket Front Hook Twin, 16"l X 8-1/2"w X 5-3/4"h, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Anets Fryer 18(d E Eg) 20(d E Eg)., Prince Castle Fryer Where Applicable., Vulcan Fryer 7892e/g 17892e/g Hf92e/g.
