RestaurantSupply.com is your trusted source for Globe meat processing equipment.
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe 1361 meat processing equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Globe 1361 Engagement Spring Assembly Aluminum Block with Instructions
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 1361 |
| Manufacturer Part # | 1361 |
| Height | 1.45" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 3.3" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 1361 Engagement Spring Assembly, Alumium Block 2ea Screws W/ Spring Block & Instructions, Globe Slicer 3600 3600p 3850 3850p 3975 3975p 4600, 4600p 4850 4913 4913n 4975 4975p
