Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Glastender underbar equipment and accessories.
- Authorized Glastender dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Glastender GLALSW underbar equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glastender GLALSW 11 Inch Strainer Waste for Bar Sink Plastic White
| Manufacturer | Glastender |
|---|---|
| Model Number | GLALSW |
| Manufacturer Part # | GLALSW |
| Height | 9.63" |
| Width | 11" |
| Depth | 15.5" |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender GLALSW Color White, Material Plastic, Length 15 1/2", 394 Mm, Width 11", 279 Mm, Height 9 5/8", 245 Mm, Inner Diameter 1/4" Drain Holes, 6 Mm Drain Holes, Type 13 1/2" X 9" X 9" Opening 343mm X 229mm X 229mm
