RestaurantSupply.com is your trusted source for Glastender commercial refrigeration parts and accessories.
- Authorized Glastender dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Glastender GLA7000129 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Glastender GLA7000129 21-1/2 Inch Gasket Wiper Refrigeration Rubber Gray
| Manufacturer | Glastender |
|---|---|
| Model Number | GLA7000129 |
| Manufacturer Part # | GLA7000129 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Glastender GLA7000129 Wiper Gasket 21-1/2" Long, Color Gray, Gasket Type Roll Compression Dart, Height 7/8" 22 Mm, Material(s) Rubber, Type Refrigeration, Weight 0.1 Lb, Width 5/8" 16 Mm, Models Used In, Glastender Mf24 Mf48 St24 St24-68deg St48 St48sfg
