Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam -FA3485 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam -FA3485 3.5 Inch Electric Fan Motor with A1695 W-917 Blade
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | -FA3485 |
| Manufacturer Part # | -FA3485 |
| Height | 2.7" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam -FA3485 Fan Motor, [ 120v ] [ 1p ] [3000sp ] [.57a ], For Fan Blade Use A1695 W-917 # 261835, Alto-shaam, Oven 500-(1d 2d 3d E) 767-sk &, All 120v Cook & Hold Ovens.
