RestaurantSupply.com is your trusted source for Panasonic cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Panasonic dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Panasonic F60305T80HN cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Panasonic F60305T80HN 1 Inch Glass Lamp Oven 240 V AC 20W durable lighting
| Manufacturer | Panasonic |
|---|---|
| Model Number | F60305T80HN |
| Manufacturer Part # | F60305T80HN |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 4.55" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Japan |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Panasonic F60305T80HN Material Glass, Length 2 9/16", 65 Mm, Width 1", 25 Mm, Voltage 240 V Ac, Electrical Wattage 20, Outer Diameter 5/8", 16 Mm
