Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure EV9692-71 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure EV9692-71 20-3/4 Inch Filter Cartridge .5 Micron Filtration
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | EV9692-71 |
| Manufacturer Part # | EV9692-71 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 20.75" |
| Weight | 2.82 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure EV9692-71 Flow Rate 2.5 Gpm, Length 20-3/4"/527 Mm, Note .5 Micron Filtration Rating, Model 7fc-s, Nsf Certified Y, Outer Diameter 3"/76 Mm
