Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure EV9100-06 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure EV9100-06 2 Inch Inline Filter 2400 Gallon Service Life with Quick Connect Fittings
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | EV9100-06 |
| Manufacturer Part # | EV9100-06 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.89 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure EV9100-06 Inline Filter 2400 Gallon Service Life .75 Gpm Flow Rate, 40-100 F Temp Range 10-125 Psi Pressure Range, 1/4" Quick Connect Fittings
