FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean ESG35T commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean ESG35T 15 lb Deep Fryer with Castors - Commercial Cooking Equipment
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | ESG35T |
| Manufacturer Part # | ESG35T |
| Height | 44" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 29.13" |
| Weight | 165 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean ESG35T Fryer 35lb W/castors Iho P Only