RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn hot water faucet dispensers.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn EQHP-TEA-CRTG hot water faucet dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn EQHP-TEA-CRTG 5 Inch Cartridge Water Filter OEM Durable Plastic
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | EQHP-TEA-CRTG |
| Manufacturer Part # | EQHP-TEA-CRTG |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 28" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn EQHP-TEA-CRTG Temperature Range 100 F Max, Pounds Per Square Inch 125 Max
