RestaurantSupply.com is your trusted source for Doyon mixer parts and accessories.
- Authorized Doyon dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Doyon ELE116 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Doyon ELE116 6.35 Inch Electric Tubular Element Ixi Standard Duty
| Manufacturer | Doyon |
|---|---|
| Model Number | ELE116 |
| Manufacturer Part # | ELE116 |
| Height | 4.45" |
| Width | 6.35" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Doyon ELE116 Tubular Element Ixi Type 240v