RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam commercial oven parts and accessories.
- Authorized Alto-Shaam dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alto-Shaam EL29560 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam EL29560 10 Inch Electric Heating Element Dual Coil Stainless Steel
| Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | EL29560 |
| Manufacturer Part # | EL29560 |
| Height | 5.45" |
| Width | 10.45" |
| Depth | 12.85" |
| Weight | 2.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam EL29560 Element Heating 2 Coil 230v5.6kw
