Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for TRUE faucet and drain accessories.
- Authorized TRUE dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock TRUE E832101 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
TRUE E832101 Bushing Nylon 1-1/16 Inch White OEM Door Hinge with Reliability
| Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | E832101 |
| Manufacturer Part # | E832101 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
TRUE E832101 Door Hinge Bushing, Color White, Inside Diameter 1/4" 6 Mm, Length 1-1/16" 27 Mm, Material(s) Nylon, Weight 0.01 Lb, Width 1-1/16" 27 Mm, Models Used In, True Mfg. Co. T-23 T-23f-2 T-49 T-72 Tgu-1 Tgu-2 Tgu-3, Tgu-4 Ts-23 Ts-49 Ts-72 Tssu-27 Tssu-36 Tssu-48, Tssu-48-8 Tssu-60 Tssu-72 Tssu-72-30m-b-d2 Tuc-27 Tuc-27f, Tuc-36 Tuc-48 Tuc-60 Tuc-72 Twt-27 Twt-27f Twt-36, Twt-48 Twt-60 Twt-72
