Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield E800402 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield E800402 4.38 Inch Electric Fan Motor Shaded Pole Cast Iron
| Fits with Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | E800402 |
| Manufacturer Part # | E800402 |
| Height | 3.75" |
| Width | 4.38" |
| Depth | 4.38" |
| Weight | 3.26 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
TRUE E800402 Fan Motor 115v 9w .55amp 50/60hz, 1550 Rpm Cw, Shaded Pole Cast Iron, Shaft Threaded 1/4"-20 X 1/2", True Gdm-12f Gdm-33 Gdm-47, T Series T-23 T-23-2 T-23f, T-24-gc T-35 T-36-gc T-49 T-49f Tbb-24-48 Tbb-4, Td-24-7 Td-50-18 Ts23 Tssu 36-12mb Tssu 48-18mb Tssu, Series Tssu-48 Tssu-48-8-47 Tuc-48 Tuc-60 Tuc-67d-2, Tuc27f Twt Series Twt-48 Twt-60 Twt-67f Twtf Series
