Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for TRUE aftermarket merchandising refrigerators.
- Engineered to match existing TRUE units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket TRUE E800382 merchandising refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
TRUE E800382 1.3 Inch Cooler Control 9 to 36.5 F Thermostat Aftermarket Replacement
| Fits with Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | E800382 |
| Manufacturer Part # | E800382 |
| Height | 4" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Aftermarket TRUE E800382 Cooler Control 9f To 36.5f Cut In 22.5f Cut Out 16.5f, 36" Cap Dial 1-9 "colder" D Stem Shaft .156" / 3.98 Mm, Mount Hole 1.3" / 33.13 Mm Ctrs, Includes Dial Qty 2 Connectors 1/4" Tabs Qty 2 Mounting, Screws M4-0.7 X 6 Mm, True Cooler Model Tssu-27-8 Tssu 48 60 72, True Tpp-60d-2 115v True Tssu Series Tssu-48, Tssu-48-8-47 Tuc-48 Tuc-60 Tuc-67d-2 Twt-48 Twt-60
