Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen E08-6427 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen E08-6427 7-3/8 Inch Water Level Probe Stainless Steel with Insulator
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | E08-6427 |
| Manufacturer Part # | E08-6427 |
| Height | 7.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge E08-6427 Water Level Electrode Probe 7-3/8" Od, 5-1/2" Under 3/8" Mpt Bushing 7-3/8" Overall, 5/8" Long Insulator., Groen Dee, Market Forge Steamer M24e(18 24 32 36 42 48), M36e(18 24 32 36 42 48). St-(3e 4e 5e)
