Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann aftermarket meal delivery carts.
- Engineered to match existing Carter Hoffmann units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Carter Hoffmann DX186000054 meal delivery carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann DX186000054 1.63Inch Hi Limit Manual Reset for Foodservice Equipment
| Fits with Manufacturer | Carlisle Foodservice |
|---|---|
| Model Number | DX186000054 |
| Manufacturer Part # | DX186000054 |
| Height | 1.13" |
| Width | 1.63" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carlisle Foodservice DX186000054 Stemco Hi-limit W/manual Reset 220 F, Carter-hoffman Cd27
