Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dormont cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Dormont dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dormont 16100KITS-48 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dormont 16100KITS-48 48 Inch Gas Hose with Valve and Restraining Device
| Manufacturer | Dormont |
|---|---|
| Model Number | 16100KITS-48 |
| Manufacturer Part # | 16100KITS-48 |
| Height | 3" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 9.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dormont 16100KITS-48 Length 48" Gas Hose, Coating Plastic Gas Hose, Includes Ball Valve Equip Restraining Device Hardware, Hardware, Hvy Duty Gas Hose Swivel Max Snapfast, Disconnect, National Pipe Thread 1" Fittings
