RestaurantSupply.com is your trusted source for Merrychef rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Authorized Merrychef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Merrychef DG0143 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merrychef DG0143 9 Inch Electric Top Heater Radiant Oven Stainless Steel with Efficient Heating
| Manufacturer | Merrychef |
|---|---|
| Model Number | DG0143 |
| Manufacturer Part # | DG0143 |
| Height | 3.4" |
| Width | 9.45" |
| Depth | 17.2" |
| Weight | 2.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merrychef DG0143 Top Heater Radiant Oven
