FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett -DFG-100 - DOUBLE convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett -DFG-100 - DOUBLE 38 Inch Gas Oven Stainless Steel Full Size with Burners
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | -DFG-100 - DOUBLE |
| Manufacturer Part # | -DFG-100 - DOUBLE |
| Height | 70.63" |
| Width | 38.25" |
| Depth | 36.88" |
| Weight | 1295 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett -DFG-100 - DOUBLE Conv Oven Dbl Nat Gas Full Size Std Depth