RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam commercial oven parts and accessories.
- Authorized Alto-Shaam dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alto-Shaam CU36511 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam CU36511 1.05uf Capacitor Electric OEM for Commercial Use
| Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | CU36511 |
| Manufacturer Part # | CU36511 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 6.05" |
| Weight | 1.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam CU36511 Capacitor 1.05uf 2500v 5 0hzxcelerate