RestaurantSupply.com is your trusted source for Cadco countertop warmers and display cases.
- Authorized Cadco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cadco CTHWT countertop warmers and display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cadco CTHWT 0.5 Inch Bimetal Thermostat for Commercial Warming Units
| Manufacturer | Caddy |
|---|---|
| Model Number | CTHWT |
| Manufacturer Part # | CTHWT |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Caddy CTHWT Bimetal T Stat, 1/4" Shaft With Tab Has 2ea 1/4" M Tabs Both Out Back Of, Control Knob Only Order # 22-1437 Pointer Knob, Cadco Warming Tray
