RestaurantSupply.com is your trusted source for Cambro solid wire and vented shelving.
- Authorized Cambro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cambro CSWS1448SK-480 solid wire and vented shelving
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cambro CSWS1448SK-480 14 Inch Pegboard with 6 Inch Peg Hooks Polypropylene Gray Speckled
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | CSWS1448SK-480 |
| Manufacturer Part # | CSWS1448SK-480 |
| Height | 4.25" |
| Width | 14" |
| Depth | 48" |
| Weight | 12.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro CSWS1448SK-480 Color Gray Speckled, Material Polypropylene, Length 48", 1219 Mm, Width 14", 356 Mm, Capacity 150 Lbs Maximum Per Shelf, Temperature Range -36 To 88 C, -36 To 190 F, Includes Mounting Hardware, Depth 2", 51 Mm, Nsf Certified Y
