RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor strip warmers.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0811-075 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0811-075 7 Inch Air Tunnel Electric Heater Steel Element
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0811-075 |
| Manufacturer Part # | 0811-075 |
| Height | 1" |
| Width | 7.55" |
| Depth | 26.8" |
| Weight | 0.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0811-075 Heater Assembly, - 120v/1125w Air Tunnel, Element 24-1/4"x 6-5/8", Crescor
