RestaurantSupply.com is your trusted source for Comark thermometers.
- Authorized Comark dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Comark CMRKPDT300 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Comark CMRKPDT300 4.25 Inch Digital Pocket Thermometer with Battery
| Manufacturer | Comark |
|---|---|
| Model Number | CMRKPDT300 |
| Manufacturer Part # | CMRKPDT300 |
| Height | 0.75" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Comark CMRKPDT300 Length 6" Overall, 152 Mm Overall, 2 7/8" Stem, 73 Mm, Stem, Temperature Range -50 To 150 C /- 2f(1c) Accuracy, -58, To 300 F /- 2f(1c) Accuracy, Includes Battery, Type F To C Switchable
