Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints CK48HF24KF01-60-115 9 Inch Electric Motor 1/4 Hp Aluminum
Item:
#1453189
5+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Captiveaire |
|---|---|
| Model Number | CK48HF24KF01-60-115 |
| Manufacturer Part # | CK48HF24KF01-60-115 |
| Height | 7" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 12.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints CK48HF24KF01-60-115 9 Inch Electric Motor 1/4 Hp Aluminum
$203.31
Unit price
/
Unavailable
