Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints CK2185501 11 Inch Electric Fryer Element 5.929 Kw Kit
Item:
#1237107
Technical details
| Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | CK2185501 |
| Manufacturer Part # | CK2185501 |
| Height | 10" |
| Width | 11" |
| Depth | 16" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints CK2185501 11 Inch Electric Fryer Element 5.929 Kw Kit
$499.23
Unit price
/
Unavailable