RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield prep refrigerators.
- Authorized Delfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Delfield CIN0045S prep refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield CIN0045S 24½Inch Door Complete Stainless Steel Gasket Hinged
| Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | CIN0045S |
| Manufacturer Part # | CIN0045S |
| Height | 5" |
| Width | 28.5" |
| Depth | 64" |
| Weight | 3.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield CIN0045S Material Stainless Steel, Width 24 1/2", 622 Mm, Height 60 5/8", 1540 Mm, Includes Gasket (#271-1002) 2-hinges (#271-1000) Also, Includes Keys (#124-1359)
