RestaurantSupply.com is your trusted source for San Jamar food safety supplies.
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar CI7018 food safety supplies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
San Jamar CI7018 6-11/16 Inch Lid Crock with Opening for Pump Clear Plastic
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | CI7018 |
| Manufacturer Part # | CI7018 |
| Height | 1.5" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar CI7018 Color Clear, Material Plastic, Inner Diameter 1-1/16", 27 Mm, Outer Diameter 6-11/16", 169 Mm, Type Fits On 2 Qt Chill Crock, Nsf Certified Y
