Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for BKI (Barbeque King) aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing BKI (Barbeque King) units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket BKI (Barbeque King) C0290 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
BKI (Barbeque King) C0290 3 Inch Heating Element 208v 2000w Stainless Steel for Barbecue King
| Fits with Manufacturer | BKI (Barbeque King) |
|---|---|
| Model Number | C0290 |
| Manufacturer Part # | C0290 |
| Height | 0.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 0.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
BKI (Barbeque King) C0290 Heating Element 208v 2000w, 27-3/4" Long 3" Wide, Barbecue King (bki) Double Revolving Oven Dr-34 (rotisserie)
