RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket meat processing equipment.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel C-16433-1 meat processing equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel C-16433-1 Grinder Plate 3/8 Inch Alloy for #22 Grinders
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | C-16433-1 |
| Manufacturer Part # | C-16433-1 |
| Height | 0.75" |
| Width | 3.13" |
| Depth | 3.13" |
| Weight | 0.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart C-16433-1 #22 Grinder Plate 3/8" # 26-4063., Available Attachment Accessories, Grinder Plate 1/8" # 26-4060, Grinder Plate 3/16" # 26-4061, Grinder Plate 1/4" # 26-4062, Grinder Plate 3/8" # 26-4063, Grinder Plate 1/2" # 26-4064, Grinder Knife # 26-3762, Stuffing Tubes Hub Size 22, 1/2" # 26-3869, 3/4" # 26-3677
