RestaurantSupply.com is your trusted source for Bevles cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Bevles dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bevles BVL782208 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bevles BVL782208 Disc Type Hi-limit Klixon for Cooking Equipment
| Manufacturer | Bevles |
|---|---|
| Model Number | BVL782208 |
| Manufacturer Part # | BVL782208 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bevles BVL782208 Disc Type Hi-limit Klixon, Bevles Ca43-cv13hw Ca43-cv7 Ca70-cv16 Ca70-cv32hw, Phc70-mp17ins Pica70-32ins-a Tender Touch Classic
