RestaurantSupply.com is your trusted source for APW casters for carts and caddies.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW BVL780040 casters for carts and caddies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW BVL780040 5 Inch Swivel Plate Caster Black Rubber with Durable Wheel
| Manufacturer | Bevles |
|---|---|
| Model Number | BVL780040 |
| Manufacturer Part # | BVL780040 |
| Height | 3.6" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.45" |
| Weight | 2.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bevles BVL780040 Swivel Plate Caster, Wheel 1-1/4" X 5" Black Solid Rubber, # 26-2378 (gray Polyurethane Wheel) And # 26-2374 (gray, Rubber Wheel) Will Also Work, Bevles Ca43-cvmp6 Ca70-cvmp12 Hcss34w5 Hcss44w6, Hcss74w12 Hrh Series Htss44p16 Htss74p34 Phc70-mp17, Pica70-32-a Tender Touch Classic
