RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU5815.0000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU5815.0000 Black Momentary Rocker Switch 15a 125v 277v
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU5815.0000 |
| Manufacturer Part # | BU5815.0000 |
| Height | 1.75" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU5815.0000 Black Rocker Momentary Switch, Dpdt Off-ctr 1/4 Tab Circuit On-(mom-on) 2 Ea 1/4 Tabs 2, Ea 3/16 Tabs Large Black Body 15a 125v 10 277v Foam Seal, Fits 7/8" X 1-1/2" Hole
