RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU23717.0003 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU23717.0003 Hi Limit Thermostat 230°F with Reset Button
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU23717.0003 |
| Manufacturer Part # | BU23717.0003 |
| Height | 1.13" |
| Width | 1.63" |
| Depth | 2.63" |
| Weight | 0.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU23717.0003 Hi-limit 230f W/reset Button, 4 Screw Terminals 40a 125-277vac 25a/480v, Bunn
